MENU

CLK Uludağ Elektrik, Çanakkaleli çocukları bilimle buluşturdu

CLK Uludağ Elektrik, Çanakkaleli çocukları bilimle buluşturdu

CLK Uludağ Elektrik, Bilim Kardeşliği Haftası’nda “Bilime dokunmayan çocuk kalmasın ve Bilimde fırsat eşitliği” ilkesi kapsamında, Çanakkale Atatürk Ortaokulu’ndan 250 öğrenciyi Bursa Bilim ve Teknoloji Merkezi’nde bilimle buluşturdu.

Bursa, Balıkesir, Çanakkale ve Yalova’da hizmet veren CLK Uludağ Elektrik, kurumsal sosyal sorumluluğu kapsamında, “bilimde fırsat eşitliği”ni sağlamak amacıyla Bilim Teknoloji Merkezi(BTM) ile birlikte düzenlediği Bilim Kardeşliği Haftası ile bölge çocuklarını bilimle buluşturmaya devam ediyor.

Geçtiğimiz Nisan ayında Bursa’nın Nilüfer ilçesinin uzak köylerinde yer alan Yaylacık ilk ve ortaokul öğrencilerini Bursa Bilim ve Teknoloji Merkezi’nde (BTM) bilimle buluşturan CLK Uludağ Elektrik, bu kez de Çanakkale’nin Atatürk Ortaokulu’ndan 250 öğrenciyi Bursa’da ağırladı. Çanakkale Atatürk Ortaokulu’nun 6, 7 ve 8’inci sınıf öğrencileri; ‘dokunmamanın yasak olduğu’ BTM’de bilime dokunarak, bilim iletişimcisi personeller eşliğinde temalı turlardaki deney düzeneklerinde eğlenerek bilimi öğrendiler, planerteryumda gökyüzünü keşfe çıktılar. Hayatlarında ilk kez bilimle tanışan çocuklar, heyecan ve mutluluğunu gizleyemedi.

CLK Uludağ Elektrik Genel Müdürü Ali Erman Aytac, Bilim Kardeşliği Haftası projesiyle hizmet bölgelerindeki çeşitli okullardan yaklaşık bin çocuğun bilimle tanışmasını hedeflediklerini ifade ederek “Daha önce Bursa’nın uzak köylerinde eğitim gören çocuklarımızı BTM’de ağırlamıştık. Bilime dokunan ve merkezdeki deney düzenekleriyle hayatı daha da anlamlandıran çocuklar böylece hem görerek öğrenmiş oldular, hem de eğlendiler. Bugün de Çanakkale’den Atatürk Ortaokulu öğrencilerini Bursa’da bilimle buluşturmaktan büyük bir mutluluk duyuyoruz. Çocuklarımız ne kadar bilimsel düşünür ve ufukları açık olurlarsa geleceğimiz de o kadar aydınlık olacaktır. Biz CLK Uludağ Elektrik olarak bilim ve teknolojiyi çok önemsiyoruz. Öte yandan BTM’nin de kentimiz adına önemli bir kazanım olduğunu düşünüyoruz. Bilim Kardeşliği Haftası, önümüzdeki süreçte hizmet bölgemizdeki diğer illerden gelecek çocuklarla devam edecek. Bu güzel projeyi birlikte gerçekleştirdiğimiz BTM Genel Koordinatörü Rıfat Bakan ve Bilim Kardeşliği Proje Yürütücüsü Sevgi Uyumaztürk Etkinlik Yönetimi’ne teşekkür ederiz” dedi.

Kültür AŞ Genel Müdürü Furkan Banaz da bilimsel ve inovatif düşünmenin önünü açmak ve uygulamalı eğlenceli bilimi yeni nesillere tanıtmak vizyonu ile BTM’de faaliyetlerin sürdüğünü belirterek, “Bu kapsamda yapılan Bilim Kardeşliği projesinde bu ay CLK Uludağ Elektrik’in katkısı ile Çanakkale’den 250 çocuğu Bursa BTM’de bilime dokunmak için misafir ettik. Bursa BTM, bu anlamda çevre illerden de yoğun ziyaretçi grubunu ağırlıyor. Çanakkale’den gelen çocuklar BTM’de teorik bilgilerin uygulamalı halini gördüler. CLK Uludağ Elektrik ailesine ve bugüne dek Bilim Kardeşliği projesine katkı sağlayan tüm kurum ve kuruluşlara teşekkür ederiz” diye konuştu.

Bilgi için:
Bahar Erkan
CLK Uludağ Elektrik A.Ş
Kurumsal İletişim Müdürlüğü
GSM: 0505 121 61 16

CLK Uludağ Elektrik hakkında

CLK Uludağ Elektrik Perakende Satış A.Ş., Cengiz Holding, Limak Holding ve Kolin İnşaat iştiraki olarak 1 Ocak 2013 tarihinde kurulmuştur. Enerji piyasasının özelleştirilmesi sonrasında müşteri odaklı anlayışıyla yatırımlar gerçekleştiren CLK Uludağ Elektrik; teknoloji altyapısını sürekli geliştirmekte, kaliteden ödün vermeden müşterilerine rahat, konforlu ve hızlı bir hizmet vermektedir. Bu doğrultuda düzenli yatırımları bulunan CLK Uludağ Elektrik; halihazırda Bursa, Balıkesir, Yalova ve Çanakkale’de 70’i aşkın Müşteri İşlem Merkezi (MİM) aracılığıyla elektrik aboneliği, tahsilat, indirimli elektrik satışı ve avantajlı tarifelerden yararlanma gibi birçok hizmeti sunmaktadır. CLK Uludağ Elektrik; elektrik enerjisini, kaliteli, güvenilir ve hesaplı bir şekilde müşterilerine sunmayı hedeflediği farklı iş modelleri ile sektörün önde gelen kurumları arasında yer almaktadır. Serbest tüketicilere özel kampanyalarla tüm Türkiye’ye elektrik satışı bulunan CLK Uludağ Elektrik, kurumsal anlamda sosyal sorumluluğunun farkında bir şirket olarak projeleriyle toplumda değer yaratmayı sürdürmektedir.


GÜNCEL HABERLER