MENU

Yeşil Dönüşüm Ormanları

limak enerji uludağ elektirk hakkımızda

“Hayatı Aydınlatıyoruz” sloganıyla yola çıkan Limak Enerji Uludağ Elektrik, Limak Holding kuruluşudur. Bursa, Balıkesir, Çanakkale ve Yalova bölgesinin görevli elektrik tedarik şirketidir. Bölgesinde, 3 milyon müşteri ve 5 milyon kişiye hizmet vermektedir.

2016 yılında e-arşiv faturaya geçmemiz ile başlayan ‘Yeşil Dönüşüm Hareketi’mizi, 2018 yılında ‘Yeşil Dönüşüm Ormanları’ Projemiz ile daha görünür bir hale getirdik.

Limak Enerji Uludağ Elektrik olarak bizler, faturalarda ve abonelik işlemlerinde kullandığımız kağıtları doğaya yeniden kazandırmak amacıyla başlattığımız “Yeşil Dönüşüm Ormanları” Projesi ile hizmet verdiğimiz bölgede yer alan; Bursa, Balıkesir, Çanakkale ve Yalova illerinde fidan dikimi gerçekleştirerek, ormanlar oluşturacağız. 4 ilde 4 orman oluşturacak şekilde planlanan ağaçlandırma çalışmamız ile toplamda 50 ton kağıda denk gelen ağacı doğaya geri kazandıracağız.

limak enerji uludağ elektirk hakkımızda

Bu proje ile kağıt fatura kullanımından dolayı her yıl yüzlerce ağacın kesildiğine dikkat çekerek, sürdürülebilir gelecek için önemli bir adım atmayı hedefliyoruz.

Amacımız günümüz teknolojisini kullanarak, müşterilerimizin kağıt fatura yerine e-arşiv faturayı tercih etmesini sağlamak ve kağıt fatura oranını minimize etmektir. Fıstıkçamı, servi ve kızılçam fidanlarından oluşacak ormanlarımızın ilk etabını Çanakkale’de hayata geçirdik. Projenin ilk fideleri, Çanakkale’de dikildi. Şirket çalışanları ve Çanakkale Orman Bölge Müdürlüğü ekibi ile gerçekleştirilen dikim çalışması, Çanakkale’nin yeşil alan miktarının artmasına katkı sağladı.

Projemizin sonunda 5 milyon kişiye hizmet verdiğimiz 4 ilde oluşturulacak olan 4 şehir ormanı ile birlikte her yıl kağıt tüketimimize denk gelen fidanları doğaya geri kazandırmış olacağız.